Zarządzanie kryzysowe w samorządzie terytorialnym

REKRUTACJA 2019/2020

studia podyplomowe

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE

W SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

studiuj już od 440 zł/mies.

Na tym kierunku w DSW:

• będziesz przygotowany do podejmowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego
  • zdobędziesz umiejętność analizowania zagrożeń, podejmowania działań niwelujących ich skutki oraz rozwiązywania problemów w środowisku lokalnym oraz zapobiegania zagrożeniom miejskim
  • nauczysz się selekcjonować i porządkować pomysły oraz wskazać najlepsze rozwiązania dla społeczności lokalnych
  • wykształcisz umiejętność korzystania z instrumentów zarządzania jednostką samorządu terytorialnego
  • nauczysz się organizować działania w ramach jednostki samorządu terytorialnego
  • nauczysz się umiejętnie określać priorytety w sferze działań określanych jako bezpieczeństwo społeczności lokalnych, zwłaszcza ich korelacji ze zgłaszanymi potrzebami i stanem poczucia bezpieczeństwa mieszkańców

Dla kogo ten kierunek?

• dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra
  • dla przedstawicieli organów stanowiących i wykonawczych jednostek samorządu terytorialnego, pracowników administracji samorządowej, kadry kierowniczej przedsiębiorstw oraz dla innych osób zainteresowanych problematyką samorządu terytorialnego

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela). Wykorzystywane będą metody aktywizujące (warsztaty).

Moduł I – Bezpieczeństwo społeczności lokalnych w polityce państwa (36 godz.)
  • Prawno-konstytucyjne podstawy bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej – 9 godz.
  • Taksonomia zagrożeń miejskich a poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności – 15 godz.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem na poziomie lokalnym – 12 godz.
Moduł II – Istota bezpieczeństwa społeczności lokalnych i kształtowania bezpiecznych przestrzeni (54 godz.)
  • Czynniki determinujące stan bezpieczeństwa w jednostkach lokalnych – 15 godz.
  • Specyfika zagrożeń bezpieczeństwa na poziomie lokalnym – 15 godz.
  • Specyfika bezpieczeństwa w polityce miejskiej – 9 godz.
  • Uwarunkowania i sposób funkcjonowania lokalnego systemu bezpieczeństwa – 15 godz.
Moduł III – Dobre praktyki w kształtowaniu bezpieczeństwa w jednostkach samorządu terytorialnego (60 godz.)
  • Zasady budowy strategii bezpieczeństwa i porządku publicznego – 12 godz.
  • Planowanie przestrzenne i wykorzystanie projektów urbanistycznych jako metod poprawy bezpieczeństwa – 12 godz.
  • Modele działań policji w środowisku lokalnym i metody rozwiązywania problemów kryminalnych w środowisku lokalnym – 9 godz.
  • Rola społeczności lokalnej – Straże obywatelskie. Grupy osiedlowe i organizacje pozarządowe – 9 godz.
  • Rozpoznanie , reagowanie i przeciwdziałanie patologiom społecznym – 9 godz.
  • Programy rewitalizacji społecznej – 9 godz.
Moduł IV – Dobre praktyki w zarządzaniu bezpieczeństwem w jednostkach samorządu terytorialnego (45 godz.)
  • Zasady kształtowania współpracy władz lokalnych z służbami na rzecz poprawy bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom – 15 godz.
  • Praktyczne aspekty konstrukcji programów prewencyjnych i profilaktycznych z wykorzystaniem danych -15 godz.
  • Formy udziału społeczności lokalnych w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Porównanie doświadczeń i poszukiwanie dobrych praktyk – 15 godz.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich zajęć oraz zdanie egzazminu końcowego.

HARMONOGRAM ZJAZDÓW

Prowadzący

• Prof. zw. Dr hab. Edward Czapiewski, historyk, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia w latach 1990-1994, wiceprezes Bezpartyjnego Bloku Wspierania Reform w latach 1994-1997. Do Jego najbardziej znanych publikacji należą, m.in. Koncepcje polityki zagranicznej konserwatystów polskich w latach 1918-1926; Między buntem a ugodą. Kształtowanie się poglądów politycznych Józefa Ignacego Kraszewskiego; Historia powszechna. Wiek XX (współautor Jakub Tyszkiewicz). Autor bloga zderzenie.pl
  • Prof. DSW Dr hab. Tomasz Balbus, profesor w Instytucie Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, w latach 2006-2015 naczelnik archiwum Oddziału IPN we Wrocławiu. Specjalizuje się w najnowszych dziejach Polski, szczególnie historii podziemia niepodległościowego oraz działalności komunistycznych służb specjalnych. Autor i współautor kilkunastu monografii, biografii i edycji źródłowych, w tym m.in. Konspiracja dolnośląska AK-WiN. Leksykon (2000); „Jurandowcy”. Powstańcy wileńscy roku 1944” (2005); „Korab”. Wilniuk klasyczny. Dr. Roman Korab-Żebryk (1916-2004.) Biografia Wilnianina, oficera Armii Krajowej, więźnia NKWD, historyka Polski Podziemnej (na tle dziejów XX wieku) (Wrocław 2012). Członek redakcji „Rocznika Bezpieczeństwa Międzynarodowego”.

jednorazowa opłata rekrutacyjna: cena:

10 rat (kierunki dwusemestralne) cena:

opłata semestralna cena:

koszt studiów cena:

Ważne informacje: Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.

1 rata cena:

Zarejestruj się do 16 września 2019 r.
i studiuj taniej o 685 zł

JEDNORAZOWA OPŁATA REKRUTACYJNA: cena regularna:

12 rat cena regularna:

10 rat cena regularna:

2 raty cena regularna:

1 rata cena regularna:

CZESNE DLA KANDYDATÓW

1 rata cena:

Jeśli jesteś absolwentem DSW: