Diagnoza i terapia dziecka ze spektrum Autyzmu

REKRUTACJA 2019/2020

studia podyplomowe

DIAGNOZA I TERAPIA DZIECKA ZE SPEKTRUM AUTYZMU

rekrutacja zakończona

Na tym kierunku w DSW:

• nauczysz się udzielania skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i uczniom z autyzmem – zespołem Aspergera i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi
  • zdobędziesz umiejętności i kompetencje z zakresu edukacji i terapii kształcenia dzieci/uczniów z autyzmem – zespołem Aspergera na etapie przedszkolnym i szkolnym
  • nauczysz się organizowania i realizowania procesu edukacyjno-rewalidacyjnego w przedszkolu, w szkole wszystkich poziomów i w ośrodkach edukacyjno-wychowawczo-rewalidacyjnych, warsztatach terapii zajęciowej, innych placówkach opiekujących się osobami z zespołem autyzmu
  • poznasz sposoby prowadzenia indywidualnej pracy terapeutycznej w placówkach publicznych i niepublicznych (np. szkołach integracyjnych, specjalnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz innych placówkach wspierających osoby z autyzmem, zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami rozwojowymi)
  • poszerzysz i uzupełnisz swoją wiedzę teoretyczno-praktyczną z zakresu pedagogiki, psychologii rozwojowej i klinicznej i zagadnień medycznych, a wiedzę z zakresu metodyki prowadzenia zajęć rewalidacyjnych wykorzystasz w czasie warsztatów i ćwiczeń oraz praktyk studenckich w różnych szkołach i palcówkach
  • odbędziesz praktyki, w czasie których skonfrontujesz swoją zdobytą wiedzę teoretyczną w bezpośrednim działaniu

Dla kogo ten kierunek?

• dla osób, które są zainteresowane pracą specjalisty wspierającego kształcenie osób z zespołem autyzmu, w tym zespół Aspergera
  • dla osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne w zakresie psychologii, pedagogiki, logopedii oraz innych kierunków pedagogicznych, które chcą uzyskać kwalifikacje do pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi z zaburzeniami z zespołem autyzmu, w tym z zespołem Aspergera

Program studiów

Studia trwają 3 semestry w wymiarze 360 godzin. Zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym (sobota-niedziela) oraz realizowane są w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń. Program studiów obejmuje 120 godzin praktyk.
Treści realizowane w toku studiów:
  • Podstawy teoretyczne zagadnień medycznych, psychologicznych i pedagogicznych ujmujące specyfikę psychofizycznego i społecznego funkcjonowania osób z zaburzeniami z zespołem autyzmu.
  • Metody diagnozy funkcjonalnej w zakresie sprawności i dysfunkcji poznawczych i percepcyjno-motorycznych dzieci/uczniów i osób z autyzmem – w tym z zespołem Aspergera.
  • Metodyka nauczania i wychowania dzieci/uczniów z orzeczonym autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.
  • Metody pracy i techniki wpływu/oddziaływania/w procesie rewalidacyjno-edukacyjnym i wychowawczym w grupie społecznej jaką jest grupa przedszkolna, klasa szkolna i grupy rewalidacyjne pozaszkolne.
  • Konstruowanie Indywidualnych Programów Edukacyjno – Terapeutycznych (IPET), rewalidacyjnych i wychowawczych oraz prowadzenie innej dokumentacji.
  • System wsparcia rodziny dziecka/ucznia/osoby z zaburzeniami z zespołem autyzmu, w tym z zespołem Aspergera.
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest obecność na zajęciach, zaliczenie poszczególnych przedmiotów, zaliczenie praktyk oraz praca zaliczeniowa: opracowany Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny.

HARMONOGRAM ZJAZDÓW

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz. U. z 2017, poz.1578 ze zm.)

jednorazowa opłata rekrutacyjna: cena:

15 rat (kierunki trzysemestralne) cena:

opłata semestralna cena:

koszt studiów cena:

Ważne informacje: Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.

1 rata cena:

Zarejestruj się do 16 września 2019 r.
i studiuj taniej o 685 zł

JEDNORAZOWA OPŁATA REKRUTACYJNA: cena regularna:

12 rat cena regularna:

10 rat cena regularna:

2 raty cena regularna:

1 rata cena regularna:

CZESNE DLA KANDYDATÓW

1 rata cena:

Jeśli jesteś absolwentem DSW: