Co zyskujesz, studiując psychologię na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

  • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne m. in. z zakresu mechanizmów rządzących zjawiskami psychicznymi jak i zachowaniami człowieka. Zapoznasz się z czynnikami biologicznymi, psychologicznymi i społecznymi, które mają wpływ na zachowania ludzi i grup społecznych.
  • Dzięki możliwości nauki pod okiem ekspertów, zdobytą wiedzę możesz stosować w praktyce już w trakcie studiów. Jako student psychologii będziesz mieć dostęp do pakietu statystycznego SPSS oraz do nowoczesnego laboratorium badań i testów psychologicznych.

 

Obecne studia nie spełniają Twoich oczekiwań? Myślisz o zmianie uczelni? Dobrze trafiłeś! Z naszą pomocą przeniesiesz się z dowolnej uczelni do Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW  Dowiedz się więcej


 

Kluczowe cechy kierunku:

 

  • Studiowanie na kierunku psychologia umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności przydatnych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, co sprawia, że jest to najbardziej popularny kierunek w Uczelni. 

  • W ramach kierunku funkcjonują aż cztery koła naukowe o tematyce psychologicznej, gdzie studenci mogą realizować swoje pasje, uczestniczyć w organizacji wydarzeń naukowych, warsztatów, szkoleń oraz wielu innych inicjatyw własnych, które zawsze wspierane są przez opiekunów kół naukowych, wykładowców oraz innych specjalistów-praktyków współpracujących z uczelnią.

  • Kierunek psychologia daje szerokie perspektywy zatrudnienia i rozwoju. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach i centrach prowadzących oddziaływania psychologiczne. Mają także możliwość prowadzenia własnej praktyki oraz dalszego rozwoju np. w obszarze psychoterapii, specjalizacji klinicznej, psychologii transportu, sportu, i wielu innych.

  • Laboratorium badań i testów psychologicznych.
  • Zajęcia prowadzone przez specjalistów - praktyków.
  • Atrakcyjna oferta specjalności.

Dodatkowe atuty kierunku: 

  • jak pokazują badania, psychologia od wielu lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Nic dziwnego, bowiem jest to kierunek, który został zaprojektowany w przemyślany sposób, a zapotrzebowanie na psychologów na rynku pracy stale rośnie,
  • zajęcia, seminaria, warsztaty i laboratoria prowadzone są w przyjaznej atmosferze przez specjalistów – praktyków z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi,
  • studenci zdobywają wiedzę teoretyczną, którą uzupełniają zajęciami praktycznymi - biorą udział w wizytach studyjnych, symulacjach, realizują praktyki zawodowe, analizują przypadki, projektują plany pomocy psychologicznej, realizują projekty badawcze, uczestniczą w laboratoriach komputerowych, poznają narzędzia diagnostyczne i procedury pomocowe bazujące na etycznych standardach zawodu psychologa,
  • kierunek dysponuje laboratorium badań i testów psychologicznych, wyposażonym w nowoczesną aparaturę służącą do badań procesów poznawczych,
  • w ramach kierunku funkcjonują aż trzy psychologiczne koła naukowe, w których studenci realizują swoje pasje, uczestniczą w organizacji wydarzeń naukowych, warsztatów, szkoleń oraz wielu innych własnych inicjatyw, które zawsze wspierane są przez opiekunów kół naukowych, wykładowców oraz innych specjalistów-praktyków współpracujących z uczelnią,
  • kierunek psychologia daje szerokie perspektywy zatrudnienia i rozwoju. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach i centrach prowadzących oddziaływania psychologiczne. Mają także możliwość prowadzenia własnej praktyki.  

Czy po psychologii trzeba być psychologiem? Dowiedz się więcej o studiowaniu psychologii od naszej studentki Martyny.

W ostatnich latach psychologia bardzo zyskała na popularności i jest dziś obecna w niemal wszystkich dziedzinach życia. Jako nauka, która  zajmuje się analizowaniem i nazywaniem zjawisk psychologicznych, przyczynia się do lepszego rozumienia i rozwiązywania problemów ludzi i grup społecznych. Studiowanie na tym kierunku umożliwia poznawanie natury człowieka, mechanizmów i motywów kierujących jego psychiką i zachowaniem. To kierunek dla osób, które cechuje komunikatywność, otwartość na ludzi, wrażliwość i empatia. Kierunek, który sprzyja rozwijaniu kompetencji niezbędnych do lepszego poznawania i rozumienia siebie oraz innych ludzi w obliczu różnych sytuacji społecznych. W toku studiów studenci rozwijają umiejętność kreatywnego i krytycznego myślenia, analizowania i interpretowania zjawisk psychologicznych, planowania i przeprowadzania interwencji, projektowania i prowadzenia badań. Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach psychologicznych są niezwykle cenione i przydatne na rynku pracy, zatem ich realizacja daje możliwość podjęcia aktywności zawodowej w wielu obszarach. Umiejętności zdobyte na studiach psychologicznych są spójne z wymaganiami, jakie stawia współczesny rynek pracy i znajdują zastosowanie nie tylko w leczeniu zaburzeń natury psychologicznej. Absolwenci psychologii znajdują zatrudnienie także w instytucjach oświatowych, firmach sprzedażowych, więziennictwie, sądownictwie, reklamie, czy nawet transporcie. Możliwości psychologa są właściwie nieograniczone.

 

mgr Wioletta Klimczak

Menedżerka kierunku psychologia

Studiowanie psychologii koncentruje osoby studiujące na szerokiej wiedzy, poznaniu metody naukowej, prowadzeniu działań diagnostycznych i pomocowych. Jednocześnie studia psychologiczne pozwalają osobom studiującym poznać siebie, dzięki temu mogą korzystać ze swoich kompetencji w sposób profesjonalny i bezpieczny.
Uniwersytet Dolnośląski DSW stwarza warunki do studiowania, w których wiedza połączona jest z praktyką. Osoby studiujące spotykają się w trakcie zajęć z praktykującymi psychologami z wielu dziedzin (od psychologów pracujących w obszarze zdrowia, psychologii sądowej, marketingu, edukacji, psychologii społecznej, rozwojowej i wielu innych) dzięki temu solidne akademickie podstawy budowane są w odniesieniu do rzeczywistości zawodowej. W gronie osób uczących są wybitni naukowcy, którzy wprowadzają przyszłych psychologów do świata nauki, projektowania i prowadzenia badań oraz publikowania. Ważną wartością w uczeniu psychologii jest dla nas etyka zawodu. Tak w prowadzeniu badań jak i w pomocy kluczowe jest dla nas działanie ze świadomością dobra i bezpieczeństwa osób, które spotykają się z naszymi absolwentami jak i ich samych. Program tutorski, którym obejmujemy studentów już od pierwszych zajęć powoduje, że łatwiej jest się poruszać po naszym Uniwersytecie, załatwiać sprawy oraz poznać i zintegrować się z grupą, by relacje powstałe na studiach dawały podstawy do współpracy po studiach.
Psychologia to metodyczne skupienie na człowieku. W Uniwersytecie Dolnośląski DSW nie tylko to wiemy, ale przede wszystkim postępujemy tak, by tego uczyć i wymagać.
 

mgr Maciej Jonek

Wykładowca kierunku psychologia

Jestem absolwentką Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, obecnie z drugiej strony, czyli jestem nauczycielem akademickim. Wykładam i pokazuję młodym ludziom, przyszłym adeptom sztuki psychologicznej, jak psychologią można się bawić. W jaki sposób można połączyć i teorię, i praktykę ze sobą. Zapraszam serdecznie do studiowania psychologii. Jest to fantastyczna przygoda, 5 lat fantastycznej nauki, wiedzy i poznawania wszystkiego co nas otacza. 

Agata Dominik

Wykładowczyni na kierunku psychologia

Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW studiuje psychologię. Wybrałem ten kierunek głównie dlatego, że mamy zajęcia z praktykami. Nie są to tylko nudne wykłady i wiedza tylko z książek, ale właśnie ciekawe ćwiczenia, które wykładowcy nam organizują, a także opowiadają nam o swojej pracy i dzięki temu możemy poznać psychologię od podszewki. Jak naprawdę to będzie wyglądało później po studiach. Na ostatnich zajęciach miałem np. symulację poradni psychologicznej. Było to bardzo ciekawe i myślę, że to jeszcze kiedyś powtórzymy, bo dużo z tego wyniosłem i dużo się nauczyłem. 

Mikołaj Pluta

Student kierunku psychologia

Psychologia jest dla tych, którzy pragną rozumieć, dostrzegać to, co nieoczywiste;  patrzeć i widzieć szerzej;  czuć więcej i towarzyszyć drugiemu człowiekowi na drodze do tego wszystkiego.
 Jeżeli jest to Ci bliskie, zapraszamy na Uniwersytet Dolnośląski DSW 🙂
Znajdziesz tu ludzi, treści, wyzwania i doświadczenia, które będą zaproszeniem do świata Psychologii.
 

Katarzyna Nowacka

Studentka kierunku psychologia

Kiedy pierwszy raz przekroczyłam progi naszej uczelni, pomyślałam, że będzie to miejsce, z którego będzie mi ciężko wyjść - intuicja mnie nie zawiodła. Budynek uczelni wzbudza we mnie duży uśmiech; kiedy przekraczam jego progi, czuję jakbym wchodziła do miejsca pełnego wsparcia, ludzi, którzy zawsze wyciągną do ciebie pomocną dłoń oraz miejsca, w którym mogę czuć się bezpiecznie. Nie przypuszczałam, że miejsce nauki może wywoływać w nas studentach tak pozytywne emocje. Dotychczas „szkoła” była dla mnie instytucją kojarzącą się jedynie z przepełnionymi holami, zajętymi toaletami oraz zaniedbanymi korytarzami, lecz tego tutaj nikt nie ujrzy. Przerwy na naszym Uniwersytecie są dostosowane tak, aby każdy ze studentów czuł się dobrze i nie był przytłoczony zbyt dużą ilością ludzi podczas przerwy między zajęciami. Uczelnia oferuje wspaniałe miejsca, w których studenci podczas przerw mogą pozwolić sobie na krótki wypoczynek w strefie czerwonej, zielonej, tudzież zielonej. Budynek jest bardzo modernistyczny. Warto wspomnieć o tym, że uczelnia prowadzi wiele aktywności studenckich, dzięki czemu możemy się rozwijać i to przeważnie nieodpłatnie. Kiedy w swojej głowie wizualizowałam sobie, jak będzie wyglądała moja studencka „podróż”, to właśnie oczekiwałam tego, co otrzymałam. Dziś wiem, że wybór Uniwersytetu Dolnośląskiego był jednym z lepszych wyborów w moim życiu.
Z czystym sumieniem i uśmiechem na buzi mówię- lepiej trafić nie możesz!

Ines Mielcarek

studentka psychologii

To dzięki mojej uczelni mogę zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne na rynku pracy. Bardzo dobra atmosfera na uczelni sprzyja, budowani długotrwałych relacji, opartych na wzajemnym porozumieniu, szacunku i akceptacji. Służą temu standardy obsługi na uczelni, które realizowane są przez każdego pracownika. Dzięki profesjonalnemu  podejściu wykładowców możemy konsekwentne i świadome budować właściwy obraz psychologa. Strategią uczelni jest promowanie rozwoju studenta na najwyższym poziomie, o czym  świadczy profesjonalne wsparcie w kierunku staży, dodatkowych szkoleń, warsztatów, spotkań i webinarów.  Jestem dumna, że studiuje na najlepszej niepublicznej uczelni na Dolnym Śląsku, według  rankingu Perspektyw. 

Sylwia Małysz

Studentka kierunku psychologia

Studia na kierunku psychologia przyniosły mi wiele dobrego. Dzięki poprowadzonej profesjonalnie nauce, zauważyłam jak bardzo ważne jest znać i rozumieć swoje emocje oraz jak istotne jest je „uważniać”. Nauczyłam się większego wglądu w siebie, przez co o wiele łatwiej jest mi zauważać i respektować granice w kontaktach międzyludzkich. W edukacji, oprócz przyswajania wiedzy, doświadczam jej „przetrawiania”, dzięki czemu łatwiej jest mi rozumieć to, czego się uczę. Studia na tym kierunku pozwoliły mi na rozwój w obszarze naukowym. Korzystając z profesjonalnej opieki naukowej wykładowców przeprowadziłam dwa badania psychologiczne, które znajdują się w obszarze moich zainteresowań. Otworzyłam się także na rozwój w różnych dziedzinach nauki, dzięki czemu angażuję się, w realizację licznych projektów. Studia nauczyły mnie jak bardzo ważne jest dbanie o swoje „ja”.

Iga Użyńska

Studentka kierunku psychologia

Czego się nauczysz?

Nauczysz się prowadzenia rzetelnych badań naukowych.
Jako student psychologii rozwiniesz umiejętność słuchania i obserwowania otoczenia, analizowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich, okazywania empatii oraz nawiązywania kontaktów z innymi, a także diagnozowania problemów i trudności w indywidualnym i społecznym funkcjonowaniu współczesnego człowieka.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia kliniczna i zdrowia
Niestacjonarne Stacjonarne
od 470 zł 537 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 537 zł
Psychologia kliniczna z psychoterapią
Niestacjonarne Stacjonarne
od 470 zł 537 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 537 zł
Psychologia sądowa
Niestacjonarne Stacjonarne
od 470 zł 537 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 537 zł
Psychologia zarządzania i biznesu
Niestacjonarne Stacjonarne
od 470 zł 537 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 537 zł
Psychotraumatologia z psychoterapią
Niestacjonarne Stacjonarne
od 470 zł 537 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 537 zł

Program studiów

  • Trening umiejętności osobistych
  • Psychologia stresu
  • Psychologia procesów poznawczych
  • Psychologia emocji i motywacji
  • Metody badań psychologicznych
  • Psychologia społeczna
  • Psychologia rozwoju w cyklu życia
  • Wywiad i obserwacja w diagnozie
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia osobowości i różnic indywidualnych
  • Psychologia uzależnień
  • Diagnoza psychologiczna 
  • Pomoc psychologiczna
  • Warsztat grupowej pracy psychologicznej
  • Psychopatologia dzieci i młodzieży
  • Testy psychologiczne
  • Trening pomagania
  • Interwencja kryzysowa
  • Psychologia rodziny
  • Psychopatologia
  • Neuropsychologia
  • Metodologia badań psychologicznych

 

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:

 

  • Filozofia z etyką
  • Biologiczne podstawy zachowania człowieka
  • Podstawy logiki
  • Wprowadzenie do psychologii
  • Komunikacja społeczna
  • Umiejętności akademickie i podstawy własności intelektualnej
  • Antropologia kulturowa
  • Technologie informacyjne
  • Szkolenie wstępne z zakresu BHP
  • Psychologia ogólna z historią psychologii
  • Podstawy socjologii
  • Wybrane zagadnienia z kultury współczesnej
  • Podstawy zarządzania
  • Biomedyczne podstawy rozwoju
  • Etyka zawodu i obszary pracy psychologa
  • Trening umiejętności osobistych
  • Psychologia stresu
  • Psychologia procesów poznawczych
  • Psychologia emocji i motywacji
  • Metody badań psychologicznych
  • Psychologia społeczna
  • Psychologia wychowawcza
  • Psychologia rozwoju w cyklu życia
  • Wywiad i obserwacja w diagnozie
  • Psychologia kliniczna
  • Psychopatologia życia społecznego
  • Psychometria
  • Procesy poznawcze i neurokognitywistyka
  • Psychologia rodziny
  • Psychopatologia
  • Neuropsychologia
  • Psychologia osobowości i różnic indywidualnych
  • Psychologia uzależnień
  • Podstawy psychiatrii
  • Diagnoza psychologiczna 
  • Pomoc psychologiczna
  • Warsztat grupowej pracy psychologicznej
  • Psychopatologia dzieci i młodzieży
  • Psychologia międzykulturowa
  • Testy psychologiczne
  • Trening pomagania
  • Interwencja kryzysowa 
  • Podstawy metodologii badań psychologicznych 
  • Podstawy statystyki
  • Warsztat pracy naukowej
  • Statystyka w pracy badawczej
  • Projekt badawczy
  • Statystyka z wykorzystaniem komputerów i zaawansowana metodologia badań psychologicznych
  • Praca empiryczna w metodologii jakościowej
  • Seminarium magisterskie I
  • Zastosowania statystyki w psychologii 
  • Seminarium magisterskie II
  • Seminarium magisterskie III
  • Seminarium magisterskie IV

 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Prof. dr hab. Adam Alfred Zych
dr Dorota Dyjakon, prof. Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW
dr Tomasz Niemiec
dr Iwona Krosny-Wekselberg
mgr Wioletta Klimczak

Psycholog, pedagog, certyfikowany psychoterapeuta, biegły sądowy, mediator rodzinny, interwent kryzysowy, doradca zawodowy. Specjalista Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie certyfikowany przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP Niebieska Linia [nr 339]. Menedżer kierunku Psychologia. Prezes...

Prof. dr hab. Adam Alfred Zych

Psycholog i pedagog, w 1971 r. ukończył studia psychologiczne na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, w 1975 r. otrzymał stopień doktora nauk humanistycznych w Instytucie Badań Pedagogicznych w Warszawie, w 1984 r. uzyskał stopień doktora...

Prof. dr. hab. n. med. Andrzej Kiejna

W 1969 roku ukończył  Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny), gdzie w 1976 otrzymał stopień naukowy doktora nauk medyczych, a w 1991 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 1998 r.  Prezydent RP nadał mu tytuł naukowy profesora w dziedzinie...

dr hab. Alicja Senejko prof. Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z pogranicza psychologii rozwoju, psychologii klinicznej oraz psychologii osobowości. Jest autorką ujęcia funkcjonalno-czynnościowego obrony psychologicznej MFCOP oraz opartego na tym ujęciu modelu rozwoju po traumie. Jest też współautorką modelu...

dr n. med. Ewelina Cichoń

W 2015 r. ukończyła studia magisterskie z Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu, a w 2003 r. uzyskała stopień doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. 
Obecnie swoje zainteresowania badawcze realizuje w obszarze...

dr Dorota Dyjakon, prof. Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie neurolingwistycznej psychoterapii, specjalizuje się w pomaganiu ofiarom i sprawcom przemocy domowej, osobom doświadczającym traumy w dzieciństwie oraz konsekwencji uzależnień od 1988 roku. W 2006 opracowała program psychoterapii dla...

dr Aleksander Korchut

Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu. Magister psychologii: specjalność psychologia kliniczna. Prowadząc praktykę zajmował się orzecznictwem psychologicznym w zawodach trudnych i niebezpiecznych. W swojej pracy naukowej koncertuje się między...

dr Tomasz Niemiec

Absolwent Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Lider Kolegium Studiów Psychologicznych Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. 
Prowadzone badania prezentował na konferencjach i sympozjach m.in. w: Toronto, Bolonii, Amsterdamie, Krakowie, Warszawie i Aarhus (Dania). Swoje studia...

dr Iwona Krosny-Wekselberg

Wykładowca najpierw w Instytucie Psychologii UWr. a od 2008 r. w DSW, obecnie Uniwersytecie Dolnośląskim. Współpracowała z uczelnią od początku jej istnienia opracowując programy nauczania i prowadząc zajęcia na różnych kierunkach pedagogicznych. W obu uczelniach nagradzana za...

mgr Maciej Jonek

Psycholog, nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w edukacji i komunikacji. Prowadzi własną praktykę psychologiczną. Wspiera profesjonalistów pracujących z ludźmi, w tym nauczycieli, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodzin. Jest trenerem ogólnopolskiego...

mgr Anna Królikowska

Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem oraz terapeutą EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Pełnię funkcje biegłej sądowej z listy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w dziedzinie psychologii,  z zakresu psychologii śledczej Prowadzę zajęcia dydaktyczne dla...

mgr Gabriela Lewicka-Śliwa

Z wykształcenia jestem psychologiem. Posiadam też dyplom psychoterapeuty psychodynamicznego, certyfikat coacha rodzicielskiego i specjalisty psychoterapii uzależnień.
Ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim a także 4-letnią...

mgr Małgorzata Węgrzyn

Psycholog psychoterapeuta.
Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami. Ukończyłam czteroletnie szkolenie specjalizacyjne z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, studia podyplomowe z interwencji kryzysowej oraz studia podyplomowe z NVC (Porozumienie Bez Przemocy wg Marshalla...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF