Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w DSW

Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej to „Miejsce dla Ciebie”. Celem naszej działalności i nadrzędnym zadaniem jest rozwój intelektualny naszych Słuchaczy, dbałość o ich kondycję fizyczną, ale także tworzenie przyjaznej przestrzeni do aktywnego spędzania czasu wolnego. Organizujemy liczne wydarzenia naukowe, kulturalne i artystyczne, w których aktywnie uczestniczą Słuchacze DUTW. Jesteśmy również Uczelnią, która umożliwia realizację własnych pasji i zainteresowań, m.in. mamy własną galerię sztuki i teatr akademicki, w którym wraz ze studentami DSW grają również seniorzy. Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy DSW swoją działalność rozpoczął w 2007 roku. W ciągu ostatniej dekady już kilka tysięcy osób w okresie późnej dorosłości, skorzystało z naszej oferty. Dołącz do naszej wspólnoty.

  Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dolnośląskiej Szkole Wyższej
  Rekrutacja na semestr letni 2019/2020
  03.02.2020 – 14.02.2020
  ZAPRASZAMY DO KONTAKTU
spoleczne

CO OFERUJEMY?

 • nauka języków obcych (angielski)
 • zajęcia komputerowe
 • zajęcia sportowe (nordic walking, gimnastyka przez taniec)
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia fotograficzne
 • sekcje zainteresowań (turystyczna, kulturalna, teatralna)
 • wykłady otwarte
 • zajęcia integracyjne
 • wyjścia do teatrów, na koncerty
 • rozwijanie własnych zainteresowań
pedagogika

GDZIE SIĘ ZGŁASZAĆ?

  Dolnośląski Uniwersytet III Wieku
  kierownik – mgr Anna Wojtasik
  ul. Wagonowa 1, pok. 9 (I piętro)
  kontakt tel. 693-010-161
  ✉ kontakt e-mail: dutw@dsw.edu.pl
pedagogika

Konsultacje:

 • poniedziałek: 09.00-13.00
nauki-techniczne

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

spoleczne

Komunikacją miejską

do Biura Rekrutacji dojedziesz autobusami linii: 106; 107; 109; 132; 142; 148; 149; 609 wysiądź na przystanku Dolnośląska Szkoła Wyższa
spoleczne

Samochodem

Przy Biurze Rekrutacji znajduje się bezpłatny parking

Dolnośląska Szkoła Wyższa w rankingu Perspektywy od lat uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku oraz jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Uczelnia posiada pełne uprawnienia akademickie (do nadawania tytułu doktora oraz doktora habilitowanego). Zajęcia naukowo-dydaktyczne realizowane są w oparciu o autorskie i wielokrotnie nagradzane programy kształcenia. Ponadto studenci, absolwenci oraz pracownicy mają do dyspozycji jedną z największych w Polsce akademickich bibliotek, własną księgarnię, wydawnictwo naukowe, studio telewizyjne, pracownie (multimedialne, informatyczne, projektowe i fotograficzne) oraz nowoczesne laboratorium dźwięku ze studiem nagraniowym. W ramach uczelni aktywnie funkcjonują także galeria sztuki, teatr akademicki, Dolnośląski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz własne Centrum Konferencyjne. Dogodna lokalizacja w centrum Wrocławia, bezpłatne parkingi, dostępność i otwartość dla osób z niepełnosprawnościami oraz społeczne zaangażowanie uczelni, tworzą niezwykle przyjazną przestrzeń do rozwoju osobistego na każdym etapie kształcenia.

W tym budynku mieści się Centrum Rekrutacyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Rekrutacja