Detektywistyka – studia podyplomowe

Dolnośląska Szkoła Wyższa – miejsce dla Ciebie!

Dolnośląska Szkoła Wyższa w rankingu Perspektywy od lat uznawana jest za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską na Dolnym Śląsku oraz jedną z czołowych w Polsce. W ramach uczelni powołane zostały samodzielne wydziały, kształcące zgodnie z międzynarodowymi standardami na 13 kierunkach. Uczelnia posiada pełne uprawnienia akademickie, zapewnia kształcenie od licencjatu do doktoratu, gwarantuje stałe czesne przez cały okres studiów oraz wsparcie finansowe dla studentów, współprace z ponad 80 zagranicznymi ośrodkami naukowymi z 25 krajów (m.in. w ramach programu ERASMUS+), zatrudnia ponad 200-osobowy zespół cenionych ekspertów i praktyków, inwestuje w komfortowe warunki studiowania, a zajęcia naukowo-dydaktyczne realizowane są w oparciu o autorskie i wielokrotnie nagradzane programy kształcenia.


kierunek studiów podyplomowych: Detektywistyka

CEL STUDIÓW:

W czasie studiów słuchacz zrealizuje zakres materiału niezbędny do ubiegania się licencję detektywa (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 grudnia 2013 r. w sprawie szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie licencji detektywa Dz.U. 2013 poz. 1638).

STUDIA ADRESOWANE DO:

Studia kierowane do osób rozważających wykonywanie zawodu detektywa oraz zainteresowanych pracą w Policji (wydziały dochodzeniowo-śledcze, wydziały techniki operacyjnej). Do udziału w studiach zapraszamy także wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką pracy detektywa.

  Podczas studiów słuchacz nabędzie wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • realizacji prawnych uwarunkowań zawodu detektywa
 • poznania taktyki pracy detektywistycznej
 • gromadzenia i ochrony informacji pozyskanych wskutek prowadzenia działań detektywistycznych
 • doboru technik operacyjno
 • rozpoznawczych adekwatnie do sytuacji oraz ich swobodnej modyfikacji
 • sporządzania dokumentacji prowadzonych czynności
 • oceny wartości dowodowej informacji i materiałów pozyskanych wskutek prowadzenia działań detektywistycznych
 • tworzenia planów realizacji usług detektywistycznych

 • Studia trwają 2 semestry, realizowane częściowo w formie e-learningu.

  Na zajęcia stacjonarne składa się 6 weekendowych zjazdów, realizowanych w formie osobnych kursów (osoby nie posiadające wykształcenia wyższego lub nie mające potrzeby zrealizowania studiów podyplomowych mogą zapisywać się na pojedyncze kursy). Po każdym ukończonym kursie słuchacz otrzymuje osobne zaświadczenie.PRAKTYCZNE INFORMACJE
CZAS TRWANIA 2 semestry
ILOŚĆ GODZIN 205
OPŁATY
WPISOWE 100 zł
CZESNE (SEMESTR) 1600 zł
RATA MIESIĘCZNA 320 zł

Zarejestruj się w internetowym systemie rekrutacji

Dołącz do grona studentów DSW

Dowiedz się więcej